X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

شهابِ آسمان

وبلاگی متفاوت برای دوستداران نجوم

عامل بوجود آمدن حیات زمین؟؟؟ شهاب سنگها!!!

حدود یک دهه پیش تعدادی از محققان با بررسی و تحلیل آمینو اسید هایی که از یک شهابسنگ در استرالیا بدست آورده بودند ، برتری آمینو اسید های چب دستی بر آمینو اسید های راست دستی را نتیجه گیری کردند.

مطالعات جدیدی که بر روی خاک این شهابسنگ و شهابسنگ هایی نظیر آن آغاز شده است ، نتایج یافته های قبلی را تا حد زیادی تایید می کند . نتایج و یافته های اخیر به واقع درک موثری از این که سطوح مختلف مولکول ها چگونه باعث ایجاد حیات شده اند، به ما می بخشد .دکتر Daniel Glavin مسئول مرکز فضایی ناسا در Greenbelt در این رابطه می گوید :  با یافته های اخیر ما مواردی نظیر این ایده که مولکول های زیستی همچون آمینو اسید ها ساخته می شوند را تایید می کند؛ بدست آمد . همچنین این اطلاعات کسب شده ، به توضیح این سوال که چرا حیات از چپ دستی است ، کمک چندانی می کند .

20 نوع آمینو اسید مختلف وجود دارد که با راه های گوناگون میلیون ها پروتئین را می سازند  ولی خود آمینو اسید ها تنها از دو راه ساخته می شوند که آمینو اسیدی که از هر دو روش بدست می آید درست ضد آمینو اسید دیگری است ؛ همانند دست های چپ و راست انسان ها !

 

 

 

اگرچه حیات براساس آمینو اسید های چپ دستی پایه گذاری شده است ولی نتایج این آزمایش ها می تواند کمک بزرگی به فهم ما در مورد چگونگی بوجود آمدن حیات در زمین کمک می کند .
 
تاریخ ارسال: دوشنبه 3 فروردین‌ماه سال 1388 ساعت 09:46 | نویسنده: شهاب | چاپ مطلب 2 نظر